Skolinkitės atsakingai – Greitieji kreditai

Skolinkitės atsakingai – Greitieji kreditai. Prieš kelerius metus nuvilnijusi nesėkmingai pasibaigusių istorijų banga, naudojantis greitaisiais kreditais, privertė suklusti visą valstybę.

Skolinkitės atsakingai – Greitieji kreditai

Skolinkitės atsakingai - Greitieji kreditai

Žmonės tapo nebe patiklūs ir itin atsargūs, valstybė sugriežtino kreditų įstaigų kontrolę, o pačios įstaigos taip pat sugriežtino normatyvūs tik kuriuos išpildžius, įmanoma gauti paskolą. Vis dėlto, daugelis žmonių, ypač jauno amžiaus gerai nesuvokia, kad greitieji kreditai gali smarkiai nudeginti. Kaip viena iš prevencijos priemonių, sukurtą pačių kreditų bendrovių, yra skolinimosi atsakingai instruktažas, kuris padėtų nuspręsti ar tikrai verta imti kreditą, tačiau kai kuriuos punktus yra būtina aptarti kiek plačiau.

Naudinga pasidomėti:

Neatsakingas elgesys

Visu pirma, esant įsiskolinimams ir matydami, kad mokumas tapo sunkiai įmanomas, žmonės elgiasi labai kvailai ir neatsakingai mėgindami pasiimti naują paskolą senajai padengti. Toks elgesys gali nuvesti prie kritinių pasekmių, kurios vėliau persekios jus ne vienerius metus. Tokiu būdu jūs prarandate labai daug pinigų, kadangi turint dvi skolas, kaupiasi dvi palūkanos, o esant ribotoms finansinėms galimybėms, panešti visą šią naštą gali būti per sunku.

Kreditai būtinoms išlaidoms

Greitieji kreditai – tai pinigai skirti būtinoms ir neišvengiamoms išlaidoms, tarkime ligos atvejui, privalomai kelionei, likus kelioms dienoms iki atlyginimo ar panašiai. Daugelis žmonių gerai apie tai nesusimąsto ir gautą kreditą išleidžia visiškai nereikalingoms prekėms, vienadienėms pramogoms ar net lošimams. Šitos neatsakingumas bei aplaidumas gali palydėti iki kritinių pasekmių, kaip antstoliai, kurie turės visas teises ne tik disponuoti visu jūsų turimu turtu, tačiau ir įšaldyti banko sąskaitas, savavališkai atskaičiuoti tam tikrą sumą nuo kiekvienų gautų pajamų.

Prieš pasiskolinant įvertinkite savo finansinę riziką

Prieš skolinantis, visuomet apsvarstykite keletą dalykų. Visu pirma apsvarstykite ar tikrai jūsų biudžetas yra optimaliai suplanuotas. Gal yra kokių būdų kaip galite sutaupyti ar sumažinti tam tikras išlaidas. Antra, įvertinkite savo galimybes būti mokiam, tai yra, ar sugebėsite laiku atidavinėti skolą. Trečia, pasirūpinkite, kad imamas kreditas neviršytų 40 procentų gaunamų mėnesinių pajamų. Statistiniai skaičiavimais, žmonės, kurie ėmė kreditą viršijantį šį procentą, tapdavo nemokūs, nebe sugebėdavo laiku grąžinti skolos ir patekdavo į keblius finansinius nemalonumus. Greitieji kreditai – tai ne pramoga, kuria galima piktnaudžiauti. Visuomet elkitės atsakingai bei įsitikinkite, kad sugebėsite laiku ir tvarkingai atidavinėti pasiimtą kreditą.

Taigi, turintiems daugiau nei kelias paskolas naudinga sužinoti kas yra paskolų refinansavimas ir kam ji naudingas.