Paskolos refinansavimas sumažina palūkanas. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl klientai renkasi perkreditavimą, pereidami pas kitą kreditorių, yra palūkanų sumažinimas. Kaip pripažįsta įmonės „West Kredit“ ekspertas Peteris Grudulis, dažnai žmonės nesivargina palyginti kelių kreditorių pasiūlymų ir pasirenka nepalankų variantą.
Paskolos refinansavimas sumažina palūkanas
„Renkantis potencialią kredito įstaigą, nereikėtų apsiriboti skambučiu į įmonę; būtina susitikti, atlikti apskaičiavimus, gauti mokėjimo grafikus ir sutartis. Jeigu kuris nors kreditorius stengiasi Jus įtikinti, kad sutartis bus pateikta vėliau, rekomenduojame būti budriems dėl galimai paslėptų sutarties sąlygų.“ Daugiausia dėmesio reikėtų skirti palūkanų normai, sutarties sąlygoms ir nuostatoms, susijusioms su paskolos grąžinimu anksčiau laiko. Dažniausiai perkreditavimas vyksta nebankiniame kreditų sektoriuje. Tačiau šį sektorių renkasi ir bankų klientai. „Pasitaiko pačių įvairiausių situacijų. Pavyzdžiui, klientui kilo keblumų, todėl jis keletą mėnesių nemokėjo kredito įmokų. Nepaisant to, kad situacija normalizavosi, bankas daugiau nenori bendradarbiauti su klientu, nutraukia sutartį ir įpareigoja jį per mėnesį grąžinti visą nesumokėtą paskolos sumą.
Tokių klientų atsisako ir kiti bankai, nes jie jau būna įtraukti į nemokių asmenų sąrašą.
Naudinga pasidomėti:
Įmonė „West Kredit“ rūpinasi, kad klientas galėtų įrodyti savo mokumą, – sako P. Grudulis. – Kitas pavyzdys yra iš bankų pasiskolinę vartotojai, kurie nevykdo savo įsipareigojimų, susijusių su smulkiaisiais kreditais. Smulkiųjų paskolų teikėjai kreipiasi į teismą; teismai savo ruožtu reikalą perduoda spręsti antstoliams, kurie išieškojimą nukreipia į atsakovo nekilnojamąjį turtą. Žyma apie vykdomą išieškojimą – pagrindas bankui nutraukti sutartį, nes sutartyje numatyta, kad išieškojimas trečiųjų asmenų naudai iš turto yra draudžiamas. Tokiu atveju žmogus turi dvi išeitis: užimti laukiančiojo poziciją, kol jo turtas bus parduotas varžytynėse, arba rinktis perkreditavimą.“
Peteris Grudulis pripažįsta, kad dažniausiai žmonės nesidomi konkuruojančių kreditorių pasiūlymais, kurie galėtų padėti išspręsti keblią situaciją. „Nepaisant to, kad informacija lengvai pasiekiama, dažnai žmonės ateina pas mus ir dalijasi savo problemomis, o mes savo ruožtu pasiūlome problemos sprendimą, pavyzdžiui, perkreditavimą. Žmonės klaidingai įsitikinę, kad jie negalės laisvai disponuoti savo užstatytu turtu. Kreditoriui sutikus, turtas gali būti parduotas arba perkredituotas. Kreditorius negali atimti tokios galimybės, kurią griežtai reguliuoja Vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VTAT).“
Refinansavimas visų problemų neišsprendžia
Tačiau reikia nepamiršti, kad perkreditavimas nėra panacėja visoms situacijoms spręsti. „Perkreditavimas nereiškia, kad žmogus, turintis problemų vienur, gali drąsiai kreiptis kitur. Iki priimdami sprendimą, ar galėsime tam žmogui suteikti kreditą, atidžiai išanalizuojame potencialaus kliento finansines galimybes grąžinti kreditą, – pažymi P. Grudulis. – Pastaruoju metu žmonės pradeda spręsti savo problemas laiku, nelaukdami, kol bus šaukštai po pietų.“
Kas yra refinansavimas
Perkreditavimas/Refinansavimas – tai galimybė ieškoti palankesnių kredito suteikimo sąlygų ne tik paprastiems vartotojams, bet ir verslininkams – įmonėms ar individualią veiklą vykdantiems asmenims. „Žmonės labai aktyvūs ir nuolat ieško galimybių realizuoti savo verslo idėjas ir projektus. Maždaug 40 proc. mūsų klientų yra verslininkai, kurie pradeda savo verslą, keičia veiklos kryptį arba ruošiasi užimti didelę rinkos dalį. Tarp mūsų klientų yra stambių ir smulkiųjų ūkininkų, kuriems nedelsiant reikia lėšų, pavyzdžiui, sėjai, – sako Peteris Grudulis. – Bankai nėra suinteresuoti suteikti paramą smulkiesiems verslininkams ir dažnai atsisako toliau finansuoti tuos, kurių pirmas verslo planas buvo nesėkmingas, bet kurie turi kitų genialių idėjų, kurias siekia įgyvendinti. Jei verslininko nekilnojamasis turtas leidžia, tai įmonė „West Kredit“ pasiūlo pagalbą sprendžiant verslo plėtros klausimus. Mes atidžiai išanalizuojame įmonių verslo planus.“